Somm to ja

Jarosław Pochłopień

Somm+ to nowy punkt na mapie Torunia. Stworzyłem to miejsce z pasji do wina i kawy, ale przede wszystkim, do ludzi i do wspólnej celebracji chwil – nie tylko tych ważnych i wyjątkowych, ale także zupełnie zwyczajnych, których na co dzień nie doceniamy.

Zależało mi od samego początku, aby stworzyć miejsce prawdziwe, które sam pokocham i które pokochacie Wy! Tylko wtedy ma to sens!

Od ponad 20 lat zajmuję się winem. Swoją przygodę zaczynałem od pracy w restauracji, nieco później przyszedł czas na sklepy specjalistyczne.Kolejnym etapem było zarządzanie sprzedażą jako dyrektor handlowy u jednego z ogólnopolskich importerów win. I wiecie co … nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa 🙂

Zobacz

Somm+ wino

Moją ekspercką wiedzę o winie zdobyłem podczas studiów Teoria i Praktyka Sommelierska na Collegium Civitas w Warszawie oraz licznych wieczornych degustacji w doborowym towarzystwie.

Teraz przyszedł czas na własny projekt – SOMM+. Filozofią SOMM jest oferowanie win od małych rodzinnych firm, które swoja jakością i smakiem potrafią zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia.Naszą misją jest być blisko klienta, doskonale rozumieć jego potrzeby. Śledzimy nowe trendy, obserwujemy rynek, dopasowując swoją ofertę do wymagań oraz oczekiwań naszych klientów. To wszystko pozwoliło nam zbudować niezwykle interesującą i zróżnicowaną selekcję win z całego świata.

Zobacz

Somm+ kawa

Wino to moja wielka miłość, jednak od kilku lat romansuję z kawą. Postanowiłem połączyć te dwie z pozoru różne rzeczy. I choć wydaje się to szalony pomysł, to w tym szaleństwie jest metoda. Litry wypitej kawy, setki cuppingów pozwoliły mi sparować aromaty kawy z ich winnymi odpowiednikami.

Zobacz

Somm+sery

Sery od lokalnych dostawców

Ser i wino to idealne połączenie. Dlatego właśnie, dla tych z Was, którzy szukają kompanów do wina przygotowaliśmy ofertę regionalnych serów.

Wino to jeden z najlepszych trunków znanych ludzkości. Towarzyszy nam podczas ważnych uroczystości, romantycznych kolacji, ale także w trakcie luźnych spotkań z przyjaciółmi. Może szybko poprawić samopoczucie oraz pomoże przełamać lody. Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów win – te klasyczne, jak i te rzadziej spotykane. Nasz sklep z winami w Toruniu oferuje wina ze znanych i lubianych szczepów jak hiszpańskie tempranillo czy nowozelandzki sauvignon blanc, ale też i bardziej unikatowe jak włoskie susumaniello czy urugwajski viognier. Wyróżnia nas doskonała znajomość win, otwartość na nowe smaki oraz pasja do dobrych trunków.

Już teraz wina dostępne w Toruniu to coś, co dopełni miły wieczór, podczas którego będziemy łączyć wino z wszelkiego rodzaju serami i nie tylko. Jest to również idealny pomysł na urozmaicenie spotkania rodzinnego czy nawet wesela. Coś dla siebie znajdą u nas również właściciele i restauracji, którzy mogą zaopatrzyć swój lokal w odpowiednie dla swoich gości.

Sklep z winami i kawą w Toruniu – co możemy dla Ciebie zrobić?

Nasze zamiłowanie do dobrych napojów nie kończy się na winie. Nasz sklep z kawą w Toruniu pozwoli Ci odkryć świetne kawy z całego świata. Chociaż wino i kawa to z pozoru zupełnie różne rzeczy, postanowiliśmy je połączyć – tak by ich aromaty pasowały do ich winnych odpowiedników. W ten sposób udało nam się stworzyć serię, w której np. kawa z Etiopii, posiadająca w sobie sporą dawkę kwasowości i aromatów cytrusów oraz kwiatów idealnie pasuje do znanego wszystkim szczepu sauvignon blanc, który ma bardzo podobną charakterystykę. Tworzą one spójną całość, więc jeśli w to nie wierzysz, przyjdź i się przekonaj.

Warto również zwrócić uwagę na degustacje win

Przyjdź do nas i powiedz jaką kawę czy wino lubisz, a podpowiemy Ci, które z nich będzie najlepsze dla Ciebie lub dla osób, którym chcesz je podarować w prezencie.

Mailuj

Formularz kontaktowy