Palarnia i sklep z kawą w Toruniu

Szkolenia i degustacje kawowe

Kawa rzemieślnicza to coś więcej niż tylko kolejny napój. To prawdziwe dzieło sztuki, które wymaga odpowiedniego przygotowania i pasji.

Picie kawy może wprowadzić nas w stan skupienia i uważności, dzięki czemu lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami. Ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania kawa.

 

NASZA KAWA

NASZE SZKOLENIA

Palarnia kawy

w Toruniu

Aby poznać smak prawdziwej kawy warto spróbować jej rozmaitych wariantów. Może zrobisz to właśnie z nami? Dokładamy wszelkich starań, by palona przez nas kawa była najlepszej jakości.

Nasze zamiłowanie do tego naparu rośnie z każdym dniem. Z czasem zaczęliśmy regularnie spotykać się przy filiżance kawy, którą sami wypaliliśmy.

Jak wypalamy

kawę?

Nasza palarnia kawy działa w tradycyjny sposób. Wykorzystujemy do tego piec bębnowy. Zanim jednak ziarno trafi do niego, sprawdzane jest pod kątem ewentualnych defektów czy wilgotności. Po wypaleniu kawy sprawdzamy, jak zmienił się kolor, waga, czy smak. Dlatego każdy dzień spędzony w palarni kawy jest dla nas nie tylko nauką, ale też niesamowitą przygodą. Wszystko za sprawą miejsc, z których pochodzą ziarna.

W naszej ofercie mamy bowiem kawę między innymi z Kenii, Etiopii czy Hondurasu. Palarnia kawy staje się więc miejscem, w którym możemy choć na chwilę poczuć się tak, jakbyśmy znajdowali się w kraju pochodzenia ziaren. Staramy się także utrzymać rotację ziarna na wysokim poziomie. Dzięki temu kawa nie zalega nam w magazynach i zawsze cechuje się intensywnym aromatem i smakiem. Świeżość ziarna jest bowiem dla nas równie ważna, co technika jego wypalenia. Jeśli więc chcesz posmakować kawy w różnych smakach i aromatach, koniecznie nas odwiedź! Gwarantujemy Ci niesamowitą ucztę i liczne ciekawe opowieści.

 
Dąbrowskiego 6, CH Twierdza, Toruń
 

Nasze miejsca w Toruniu

odwiedź nas

SKLEP Z KAWĄ

Dąbrowskiego 6,  Toruń (CH Twierdza)

Kieliszki Somm+ WINE BAR i KAWA

ul. Podmurna 17, Toruń

cropped-SommLogoClearBG-1.png

SKLEP Z WINEM

Dąbrowskiego 6, Toruń (CH Twierdza)

Szkolenie kawowe

 

Coffee&Tea Depot to nie tylko wysokogatunkowa kawa z całego świata. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przygotowanie dobrej kawy wymaga nie tylko aromatycznego, świeżego ziarna i dobrego sprzętu. Najważniejsze są bowiem umiejętności i wiedza. Według nas to właśnie erudycja stanowi 70% sukcesu. Dlatego właśnie postanowiliśmy dzielić się naszym doświadczeniem z klientami. W naszej kawiarni organizujemy szkolenia kawowe, w trakcie których poznasz historie związane z różnymi sposobami parzenia kawy. Espresso, cappuccino, latte – dzięki nam będziesz wiedzieć o nich wszystko.

 

Kurs kawowy – czego możesz się dowiedzieć?

 

Szkolenie z kawy, które organizujemy dla naszych klientów, przygotowuje ich do właściwej obsługi sprzętu oraz podstawowej znajomości tajników przyrządzania kawy. Dzięki nam nauczysz się dokładnego nazewnictwa kaw i napojów kawowych. Przekażemy Ci wiedzę, która pozwoli Ci prawidłowo zaparzyć espresso. 

Podczas kursu uczymy obsługi oraz dbałości o ekspres czy młynek. Kurs kawowy to także szansa na poznanie sposobu na właściwe spienianie mleka.

Szkolenie kawowe trwa zazwyczaj od trzech do pięciu godzin. Jego długość zależy od wielkości grupy. Każdy kurs kawowy dzielimy na część teoretyczną i praktyczną. W ten sposób uczestnik nabywa wiedzę, którą jest w stanie wykorzystać w praktyce. Dzięki temu będzie mógł z niej korzystać podczas prowadzenia własnej działalności. 

Jeśli więc chciałbyś poznać tajniki parzenia kawy, skontaktuj się z nami i przyjdź na szkolenie kawowe. Satysfakcja gwarantowana! 

Mailuj

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz,
a chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.